Відділ "Спеціальне фортепіано"

Ровесником школи є відділ ,,Cпеціальне фортепіано”, адже свою роботу відділ розпочав одночасно з відкриттям школи. Першими викладачами були провідні фахівці фортепіанного відділу Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької: Корній Леся Пилипівна, Нівельт Майя Альфредівна, Юрчакевич Христина Олександрівна, викладач ДМШ №1 Данилів Богдана Володимирівна.

Сьогодні на відділі продовжують плідно працювати: Нівельт Майя Альфредівна, Костюк Георгіна Юріївна, Теленко Габріала Габрівна, Лисак Оксана Григорівна, Явна Олена Михайлівна, Кравчук Наталія Романівна, Тригуб Оксана Євгенівна, Метіль Наталія Іванівна, Шиманська Ірина Юріївна, Малиновська Алла Василівна, старший викладач, завідувачка відділу.

Відділ спеціальне фортепіано

Першою ластівкою учнівських успіхів була Христина Баган (викл. М. Нівельт) – лауреат регіонального конкурсу піаністів ім. Н. Нижанківського (ІІ премія) в 1994 р.

Олесь Клок-Хмурич прославив школу  на весь світ, ставши лауреатом Всеукраїнського конкурсу ім. Н. Нижанківського (І премія), Першого Галицького конкурсу ім. В. Барвінського (ІІ премія), обласного конкурсу ім. В. Барвінського (Гран-прі), конкурсу Західної Англії. Після успішного закінчення 9-го класу продовжив навчання в музичній школі при Лондонській музичній академії. Сьогодні він успішно навчається у консерваторії м. Глазго.

Тетяна Лешків (викл. Г. Костюк) брала участь у Всеукраїнському конкурсі ім. Н. Нижанківського, Ярослав Товарянський (викл. М. Нівельт) та Катерина Корольчук (викл. Н. Кравчук) – у Першому Галицькому конкурсі піаністів ім. В. Барвінського. Оксана Стечишин (викл. О. Явна) здобула ІІІ премію на міжнародному конкурсі ім. В. Барвінського.

Звання переможців обласного конкурсу ім. В. Барвінського в різні роки отримали: Анастасія Брездень, Валентина Тільчак й Тетяна Лешків (викл. Г. Костюк), Ярослав Товарянський (викл. М. Нівельт), Наталія Басалига та Оксана Стечишин (викл. О. Явна), Марта Ціхевич (викл. Н. Попова), Катерина Корольчук (викл. Н. Кравчук), Павліна Сеник (викл. І. Шиманська).

Переможцями обласного конкурсу ,,Піаністи Тернопілля” стали: Павліна Сеник (викл. І. Шиманська), Анастасія Брездень й Тетяна Лешків  (викл. Г. Костюк), Ярослав Товарянський та Олесь Клок-Хмурич (викл. М. Нівельт), Гнатюк Христина (викл. А. Малиновська).

Наймолодшими лауреатами обласного конкурсу ім. В. Барвінського для учнів молодших класів були: Христина Стельмах (викл. О. Паршина), Петро Сав’юк (викл. М. Нівельт), Ольга Метіль (викл. Н. Маловічко), Софія Чекановська та Сергій Стадник (викл. О. Лисак).

Лауреатами обласного конкурсу ,,Творчість юних” були: Василь Гнатюк (викл. М. Нівельт), Оксана Стечишин (викл. О. Явна), Валентина Тільчак (викл. Г. Костюк).

Своїми чималими напрацюваннями викладачі ділилися на науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, що відбувалися на відділі для викладачів школи та музичних шкіл області. Викладач-методист М. Нівельт брала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції ,,Проектування розвитку та психолого-педагогічного супроводу обдарованої особистості”. У збірнику матеріалів конференції були опубліковані її статті: ,,Актуальні проблеми музичного навчання”, ,,До проблеми розвитку навичок самостійної роботи учня-музиканта”.

Випускники відділу продовжують здобувати знання у вищих навчальних закладах: Х. Баган – закінчила Одеську національну музичну академію ім. А. В. Нежданової по класу фортепіано,  зараз працює завідувачкою фортепіанного відділу Одеської ДМШ №5; Т. Лешків – навчається у магістратурі Одеської консерваторії; Г. Лешків – закінчила магістратуру Одеської консерваторії; А. Брездень – навчається у магістратурі Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка; К. Корольчук – закінчила ЛНМА ім. М. Лисенка і працює викладачем ДМШ №1; Я. Товарянський – навчається у Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра; П. Сеник – вчиться у ЛНМА ім. М. Лисенка; С. Гуральна, С. Дольна, Ю. Герасимчук закінчили ТНПУ ім. В. Гнатюка. В. Тільчак, О. Стечишин, П. Сав’юк є студентами ТМУ ім. С. Крушельницької.

Кращі учні школи, продовжуючи своє навчання у ТМУ ім. С. Крушельницької, стали переможцями конкурсів: А. Брездень – Перший Всеукраїнський конкурс піаністів, м. Львів; С. Гуральна – конкурс пам’яті О. Бугаєвського, м. Херсон; К. Корольчук, П. Сеник – Всеукраїнський конкурс ім. І. Карабиця, м. Херсон. С. Чекановська (викл. О. Лисак) стала лауреатом міжнародного конкурсу класичної музики ,,Берлінський часопис”, м. Копенгаген.

Т. Лешків брала участь у міжнародних конкурсах: ,,Музика ХХІ ст.” (м. Ворзель), ,,Мій світ – мистецтво” (м. Запоріжжя), ,,Віртуози російської музики” (м. Кишинів).

Учні та випускники відділу гідно представляють знання, здобуті у школі мистецтв, на міжнародній музичній арені.

Спеціальне Фортепіано