Хореографічний відділ

Історія хореографічного відділу розпочалася в 1998 році з появою у школі п’ятого класу. Мистецтво танцю почали освоювати учні, які після початкової школи вибрали для себе подальше навчання у напрямку хореографічної освіти.

За роки існування відділу на ньому працювали викладачі: Кучинська Емілія Іванівна (ритміка), Ковальчук Володимир Іванович (класичний танець), Волошина Лариса Петрівна (класичний танець), Біскупська Олена Володимирівна (сучасно-бальний танець), Сушко Роман Ігорович (сучасно-сценічний танець), Пак Мар’яна Дмитрівна (ритміка), Шевіла Лариса Станіславівна (ритміка).

Сьогодні на відділі працюють 6 викладачів – Торкот Світлана Іванівна, викладач ІІ категорії; Волинець Любов Романівна, Загазей Євдокія Олександрівна, Волос Любов Степанівна, Томбоштейн Наталія Михайлівна – викладачі І категорії. Незмінною завідувачкою відділу з часів його заснування є викладач вищої категорії, старший викладач Рудак Світлана Володимирівна.

Учні відділу впродовж семи років опановують танці: класичний, народно-сценічний, український народний, історико-побутовий, фольклорний, сучасно-бальний, вивчають також композицію танцю, історію хореографії, історію українського танцю, історію костюму.

На базі хореографічного відділу створено ансамблі класичного танцю ,,Перлина”, якому в 2003 році присвоєно звання ,,зразковий дитячий колектив” та народного танцю ,,Галичанка”. Керівниками ]х є відповідно Рудак С. В. та Волинець Л. Р. У 2005 році старшою групою ,,Галичанки” керує Загазей Є. О. Колектив є постійним учасником звітних концертів, культурно-масових заходів міста та області.

Ансамбль народного танцю ,,Галичанка” неодноразово ставав переможцем та дипломантом конкурсів та фестивалів: фестивалі танцю ,,Червона калина” та ,,Тернопільська танцювальна весна” (м. Тернопіль); Всеукраїнські конкурси ,,Джерело талантів” (м. Донецьк), ,,Яскрава країна” (м. Трускавець, Гран-прі), ,,Смарагдові витоки” (м. Мукачево), ,,Березень! Канікули!” (м. Дніпропетровськ); фестиваль-конкурс ім. Глущенкова (м. Хмельницький); міжнародний конкурс ,,Містерія танцю” (м. Київ) та Міжнародний фестиваль мистецтв ,,Золота перлина” (Болгарія).

Учасниками зразкового дитячого ансамблю класичного танцю ,,Перлина” виконано більше ста хореографічних композицій та поставлено два балети –  ,,Лускунчик” і ,,Снігова королева”. Колектив є переможцем різноманітних конкурсів та фестивалів, зокрема:

• обласний конкурс ,,Надія” (м. Теребовля), ,,Тернопільська танцювальна весна” (м. Тернопіль, Гран-прі);
  • всеукраїнські конкурси ,,Галицькі фрески” (м. Тернопіль), ,,Джерело талантів” (м. Донецьк);
  • міжнародні конкурси ,,Дніпроданс” (м. Дніпропетровськ), ,,Морська мушля” (Болгарія), ,,Фуете Артеку” (Крим), ,,Містерія танцю” (м. Київ), ,,Галицька Терпсихора” (м. Львів);
  • фестивалі ,,Червона калина” (м. Тернопіль), ,,Золоте коло” (м. Хмельницький).

Вихованці відділу продовжують навчання у вищих навчальних закладах України: Київській муніципальній українській академії танцю ім. С. Лифаря; Рівненському державному гуманітарному університеті; Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ); Львівському державному училищі культури і мистецтв; Теребовлянському вищому училищі культури та ін.

Хореографічний Відділ Галичанка