Відділ струнно-смичкових інструментів

05.11.2014   Administrator   Категорія: Дисципліни мистецького циклу

Відділ струнно-смичкових інструментів існує з часу заснування школи.

Першими викладачами були: Конєв Борис Григорович та Буртняк Надія Миколаївна – викладачі ТМУ ім. С. Крушельницької, спеціалісти вищої категорії; Конєва Людмила Петрівна – спеціаліст вищої категорії, викладач ДМШ №1, а також Посвятовська Галина Аркадіївна., Дерлиця Наталія Романівна, Риженко Оксана Миколаївна, Пальчик Тетяна.

Зараз на відділі творчо працюють та розкривають дитячі таланти викладачі Мацишин Надія Михайлівна – завідувачка відділу; Замкова Ганна Валентинівна, Башуцька Людмила Степанівна, Татарінцев Олександр Іванович – заслужений діяч мистецтв України, Баклаженко Любов Володимирівна.

Студентами провідних вищих навчальних закладів України є випускники відділу: Кучер Мирослава (Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка); цей же заклад закінчила Мийник Софія; Київську національну музичну академію ім. П. І. Чайковського закінчила Башуцька Юлія та продовжують у ній навчатися Касіян Діана, Ковальчук Ігор, Замков Артем; вищу освіту у Київському національному університеті культури і мистецтв здобула Зозуляк Єлизавета. Шкафаровський Тарас закінчив ТНПУ ім. В. Гнатюка та працює викладачем ДМШ №2.

Професійно музичну освіту та культуру учні відділу продовжують здобувати у музичному училищі (Кулик Соломія, Федик Лідія, Гусяниця Валентина, Мазурова Тетяна та інші).

Мистецькі колективи, які діють на відділі, талановито і результативно репрезентують своє мистецтво та є неодноразовими переможцями обласного конкурсу камерних ансамблів, ,Консонанс” та оглядів-конкурсів учнівських й вчительських колективів. Це зокрема,

- ансамбль скрипалів старших класів, ,Домінанта” (керівники Баклаженко Л. В, Мацишин Н. М; концертмейстери Богданенко А. О., Малиновська А. В., Маловічко Н. В.); цей колектив є незмінним учасником конкурсів у 2002-2013 рр. ( І та ІІІ премії.). Колектив був дипломантом ІІ Всеукраїнського фестивалю мистецтв, ,Україна – свята родина”;

- ансамбль скрипалів молодших класів, ,Промінець” (керівник Мацишин Н. М, концертмейстери Богданенко А.О., Харатін Н. О.)

На відділі успішно діяло інструментальне тріо у складі Мийних Христини (ф-но), Мийник Софії, Касіян Діани (скрипка) – керівники Мацишин Н. М., Татарінцев О. І.

Під керівництвом Замкової А. В. на відділі плідно працювали віолончельний дует у складі Воронцова Андрія та Окрутної Софії (ІІІ премія у конкурсі, "Консонанс”, 2009 р.) та віолончельне тріо, "Концертіно” (ІІ премія в конкурсі, ,Консонанс”, 2009 р.). Продовжує працювати віолончельний ансамбль, ,Гармонія” (концертмейстер Кравчук Н. Р.), який здобув найвищу відзнаку Гран-прі на конкурсі, ,Консонанс”, у 2013 р.

Родзинкою струнно-смичкового відділу є дует скрипалів у складі Дутки Анастасії та Кузяк Оксани (керівник Башуцька Л. В, концертмейстри Маловічко Н. В., Маловічко С. М.), який найбільшого успіху досягнув у м. Києві на Всеукраїнському конкурсі, ,Сузір’я талантів” – 2013 р., здобувши Гран-прі.

Учні відділу є незмінними учасниками, переможцями та володарями Гран-прі обласного конкурсу, ,Творчість юних” (Гусяниця Валентина – І премія, 2012 р.; Кулик Соломія – І премія 2012 р.; Воронцов Андрій – Гран-прі, 2013р.) та обласного конкурсу учнів молодших класів пам’яті братів Романа та Ярослава Теленків (Кузяк Оксана – ІІ премія, 2008 р.; Воронцов Андрій – І премія, 2008 р. та Гран-прі, 2010 р.); Окрутна Софія – ІІ премія, 2009 р.; Кульчинська Роксолана – І премія, 2010 р.; Дутка Анастасія – ІІ премія, 2011 р.; Критюк Вікторія – ІІ премія, 2012 р.; Заплетнюк Олександр – ІІ премія, 2013 р.; Баклаженко Наталія – ІІІ премія, 2013 р.).

Творчі колективи та учні-солісти беруть активну участь у концертних заходах міста та області, ювілейних програмах, репрезентуючи та гідно несучи ім’я свого мистецького закладу.

Домінанта

Скрипалі